Silver Sound - Nagłośnienie dla wymagających

rzgow2014
Oto fragment tyczący opinii KSO 110, wystawiony przez kolege Skubiszek:

Chciałbym również krótko podsumować moje testy nagłośnienia Krzysia Silver Sounda

Otrzymałem od niego paczki, które mogliście słyszeć w Rzgowie.

Moja opinia dla Krzysztofa jest bardzo ważna stąd z góry przepraszam, że tak długo to trwa ale jestem w trakcie zmiany pracy i masa obowiązków zarówno w starej jak i nowej firmie. Pomijam już nawet przygotowania do Zlotu, które jednak jak sami wiecie też są bardzo absorbujące

Co do wspomnianych wcześniej odsłuchów jestem pod wielkim wrażeniem możliwości i jakości tego sprzętu. Zawsze podchodziłem dość sceptycznie do polskich produkcji gdyż moje ucho niestety nie słyszało tego o czy zapewniany byłem w rozmowach itp. Jednak po otrzymaniu paczek od razu udałem się do mojego "mini studia" gdzie mogłem posłuchać brzmienia i ..... szok krystaliczne pełne brzmienie wreszcie do mnie przemówiło. Głośniki zapewniają głęboki (jak na tego typu konstrukcję) bas, środkowe częstotliwości bardzo ładnie przenoszą wokale i sekcję gitar (co rzuciło mi się "w uszy) a driver nie jazgocze ale na prawdę brzmi czysto, chociaż ja lubię dość ostrą górę to jednak słuchając wielu konstrukcji świszczenie mi po prostu przeszkadzało.

Ok ale odsłuch bez frontów w dobrze wygłuszonym pomieszczeniu to jedno a test bojowy na sali weselnej to już inna historia, zdecydowanie dla nas muzyków/muzykantów/ chałturników ważniejsza. Do tej pory moje odsłuchy to polskiej produkcji sprzęt bardzo nisko budżetowy, którego nazwy wolę nawet nie wymieniać ale .... ważne było dla mnie to, że po prostu mam odsłuchy i słyszę się na scenie.

Testu dokonywałem na podeście z drewna niezbyt wysokim, front ustawiony dość blisko sceny i przed sobą, sala dość dobra akustycznie stąd mój 4pro8001 odkręcony dość mocno co skutkowało oczywiście basem również na scenie. Odsłuchy ustawiłem frontem do mnie stąd dźwięk gra mi w twarz - na szczęście były warunki na to by ustawić odsłuchy z przodu a nie z tyłu "za uszami". Próba generalna i szok..... wszystko słyszę, każdy dźwięk jest wyraźny i mocny, nie ma przejaskrawienia jak na moich starych odsłuchach. Możliwość korekcji hi, mid, low jest świetna czego niestety nie uświadczałem do tej pory, możesz dobrać sobie barwę dla siebie. Z ciekawości mej niepohamowanej oczywiście rozkręciłem trochę paczki Silvera aby sprawdzić jak to jest z chwaloną konstrukcją odporną na wzbudzanie, na scenie było mega głośno, nie dało się wystać a mimo wszystko głośniki nie wzbudzał się nadal grając selektywnie i ciepło. Zasługą tego z pewnością jest również granie do przodu gdzie mikrofon jest tyłem do głośnika a z racji używania pojemności kierunkowych minimalizuję możliwość odjechania mikrofonu i dziwnych dźwięków przy tej okazji towarzyszących to mimo wszystko głośność jaką udało mi się uzyskać była więcej niż zadowalająca.

Podsumowując, sprzęt, który otrzymałem do testów wykonany został z dobrej jakości materiałów, wyglądem, w dotyku nie odbiega od produktów bardziej poważanych firm. Jedyną wadą jaką udało mi się zauważyć podobnie jak kolega dess i heineken to siatka, która jest za miękka, owszem nie pogiąłem jej ale trzeba uważać. Drugi minus to również potwierdzenie słów kolegów - potencjometry - kręcą się jak szalone, powinny stawiać większy opór i zainwestował bym w bardziej pro pokrętła gdyż te wieją troszkę tandetą jednak na obronę mogę dodać iż rozmawiałem z Krzysztofem i zapewnił mnie, że to jest prototyp stąd też jakość potencjometrów na pewno będzie lepsza

Co do jakości dźwięku, mieliście okazję również przekonać się o tym, że ten sprzęt po prost gada i nie jest to tylko "chłyt martetindody" chwalenie się parametrami i marką użytego głośnika, jak podkreślałem już wcześniej, nie ważne czy jest to RCF, Dynacord, Mackie czy inna firma, dla mnie liczy się to co słyszę swoim uchem.


OFERTA PRODUKTÓW
Kolumny basowe:
       BTR 118
       BTR 115(SA)
       BSR 212 
       BSR 218 
       BP 612SA
       BP612-1000SA
       BP 615SA
       BP 618SA
       BP 6210SP
       BP 6212SA 
    Kolumny uniwersalne:
       KSO 108SP
       KSO 110SP
       KSO 112SP
       KSO 112-504SP
       KXV 312
       KXV 315 
       VKS 465
    Kolumny tubowe:
       
       KTA 112S
       KTLA 112
   Aktywne zestawy kompletne:
    
       SoundLeader 12
       SoundLeader 15
   Zestawy pasywne kompletne:
                                                                      Sound Dragon 2000
      
    Elektronika:
      ZWM SoundDragon
      SS 100 b
      SS 300 b
      SpeakPower 400/600
                                                               USŁUGI
                                                               Profesjonalny serwis i naprawa analogowych wzmacniaczy     
                     mocy.                                                    
Profesjonalny serwis i naprawa
         kolumn głośnikowych.                    
Profesjonalny
serwis i naprawa głośników.
                                                               Wypożyczanie sprzętu nagłośnieniowego.
Ilość odsłon: 166178
Copyright© 2010 Krzysztof Jasiński