Silver Sound - Nagłośnienie dla wymagających

KTA 212 N

Projekt tylko do użytku osobistego.

Użycie do produkcji lub innych celów komercyjnych wymaga mojej zgody


Przedstawiony projekt jest obudowa o kącie promieniowania poziomego ok 90 st, o zysku energetycznym ok 6 dB.

Można tą konstrukcję zaiczyć do tub krótkich, dzięki temu ma ona minimalne przesunięcia fazowe, i emituje bardzo dobry dźwięk.

Obudowe należy wykonać z dobrej jakościowo sklejki o grubości 18 mm, najlepiej zamawiając ją w dobrym warsztacie stolarskim, bo są tam dość trudne do wykonania w warunkch "amatorskich" cięcia kątowe wzdłużne. Montaż należy wykonać za pomocą kleju do drewna i wkrętów do drewna.

W elemencie służącym do mocowania głośników (taka "ósemka"), należy przed montarzem od lewej strony zabić tzw. "żabki" o gwincie M5 lub M6, czyli specjalne nakrętki, bo nie da się inaczej zamontować głośników, ze względu na dość ograniczony dostęp do nich przy montarzu kolumny.

Wskazane jest też zamontowanie elementu mocującego sam driver, w postaci kawałka sklejki z otworem wykonanym w odpowiednim miejscu, i odpowiedniej średnicy, takiej, aby ulokowac tam driver. Zabezpieczy to go przed oberwaniem sie w czasie transportu.

Obudwa jest od czoła zbezpieczona blachą perforowną, wygiętą, i o takich wymiarach, aby weszła w rowki w bocznych elementach wyfrezowaych, wełdug rysunku, przed montarzem obudowy.

Więcej nie mam co sie rozpisywać, bo nie jest to łatwa technicznie do wykonania konstrucja, zatem dla tych, co zrozumieją rysunek.


Rys 1.

Rys 2.

Rys 3.

Rys 4.

Rys 5.

Rys 6.


Parametry konstrukcji
Kolumny basowe: projekty archiwalne i nowe 
BSR212
BTR115
BPN618
BPN615
BPN612
BPN608
BP6208
BP6212
Kolumny
szerokopasmowe
VKS465
KXV312
KXV315
Elektronika
SpeakPower
ZWM SandDragon
       
 
 
Copyright© 2010 Krzysztof Jasiński