Silver Sound - Nagłośnienie dla wymagających

pusta
   BTR 115 N
kompaktowa profesjonalna kolumna basowa 

btr115 nowa

BTR 115 N

Kompaktowa konstrukcja basowa, będąca mutacją B-P6, z podwujnym układem rezonansowym w zakresie niskich częstotliwości. Otwarta komora wysokich częstotliwości pozwala rozszerzyć zakres emisji konstrukcji o jedną oktawę wiecej, niz ma sie to w przypadku klasycznego rozwiazania, z takim samym przesunieciem fazy na krańcach pasma, to jest ok 180-200stopni. Poniewaz konstrukcja nie jest eksploatowana tak wysoko, w punkcie realnego podziału z kolumną grajacą wyzsze zakresy, mamy tylko 90-100 stopni przesuniecia fazy, a nie 180-270.... Dzięki tym dwum modyfikacjom, konstrukcja charakteryzuje się doskonałym brzmieniem, ze stosunkowo niskim zakresem skutecznej emisji. Ze względu na swoje małe gabaryty, może byc zastosowana zarówno przez kapelkę, DJ-a, a z powodu wysokiej skuteczności, i dużej mocy, stanowi doskonałe narzędzie dla małych setów nagłośnień PA, w Domach Kultury, itd. 4 sztuki pozwalaja na zaspokojenie potrzeb zakresu basowego, na imperzę plenerową do 1000 osób. Zbliżona do kardioidalnej charakterystyka emisji, pozwala łatwo pozyskiwać oczekiwany efekt na nagłaśnianym terenie.
W konstrukcji zastosowano głośnik neodymowy marki B&C.

Parametry :

    zakres częstotliwości (-6dB): 40Hz - 180Hz
    Moc nominalna głośnika: 1000W AES
    Moc program: 2000W
    Skuteczność SPL (nominalna 1W/1m): 99dB
    Maksymalny SPL (peak): 132dB
    Maksymalny SPL przy stałym, długim obciążeniu 130dB
    Głośnik subniskotonowy: 1x15"
    Impedancja: 8 lub 4Ω
    Złącza: 2x Neutrik NL4MPR
    Wymiary: (WysxSzerxGł): 600mm x 500mm x 750mm
    Waga: 44kg

Galeria zdjęć, charakterystyka:
z bokuz góryczołocharakterystyka

Opinie o przedmiocie:
1...
Za namową Pana Krzysztofa Jasińskiego kupiłem 2 szt BTR 115 ( używane , na głośniku Beyma 15G40 )
Po podłączeniu wzmacniacza usłyszałem z tych kolumn zupełnie inna definicję basu ,pierwsze wrażenia były mieszane bo przyzwyczajony do klasycznych konstrukcji odniosłem wrażenie że czegoś tu brakuje.Po rozmowie z SS zostało mi wyjaśnione jak poprawnie wysterować BTR-a
Po drodze okazało się jeszcze że głośniki miały niedokręcone śruby mocujące je do obudowy,więc przegląd techniczny i do boju !
I duże zaskoczenie co do jakości oktawy basowej, kolumna gra bardzo szybkim i punktualnym basem nie powodując tzw spowolnienia.
Klasyczny bass reflex miał duże problemy taką dynamiką zaciągał basem i powodował zmulenie , próby korekty dawały tylko delikatne poprawy.
Biorąc BTR-y na sale zrozumiałem na czym polega przewaga tej konstrukcji nad wyrobami innych marek, ale o tym trzeba się przekonać samemu słuchając w bezpośrednim porównaniu z innymi kolumnami basowymi.
Reasumując chciałem zaznaczyć że nie dysponowałem jako sygnał procesorem który jest dedykowany do poprawnego wysterowania BTR-a, docelowo został dla mnie przygotowany przez P.Krzysztofa aktywny crossover który zanim zakupie procesor pomaga mi w wysterowaniu kolumn.
Za co oczywiście bardzo dziękuje właścicielowi firmy SILVER SOUND.
Warto się zainteresować tą propozycją ,bo złe akustycznie sale na których przychodzi nam grać nie będą już stanowić problemu w nagłośnieniu.
Zainteresowanych zachęcam na odsłuch w okolicach Kalisza i Ostrowa Wlkp.
Pozdrawiam Marcin Gilicki
530-430-948

Parametry konstrukcji
Kolumny basowe: projekty archiwalne i nowe 
BSR212
BTR115
BPN618
BPN615
BPN612
BPN608
BP6208
BP6212
Kolumny
szerokopasmowe
VKS465
KXV312
KXV315
Elektronika
SpeakPower
ZWM SandDragon
       
 
 
Copyright© 2010 Krzysztof Jasiński